След призивите на феновете си за запазване на цените на сезонните билети за новия сезон, ръководството на Челси реши да не повишава цените и да ги „замрази“ за поредна година. Това решение дойде след обтегнатите отношения между феновете и ръководството на отбора поради неуспешните резултати на „сините“. Въпреки инвестициите на новия собственик Тод Боели в размер на близо 600 милиона паунда, Челси имаше поредица от загуби и заема ниско 11-о място във временното класиране три кръга преди края на сезона. Въпреки че имаше идеята да се повишат цените на сезонните билети за домакинските мачове през новата кампания, изглежда новите шефове на клуба ще трябва да отложат плановете си.
